Bolvadin Meslek Yüksekokulu 40. Yılını yoğun bir katılım ve coşku ile kutladı. “Geçmişten Günümüze Tüm Mezunlarımızla” sloganıyla gerçekleştirilen 40. Yıl kutlamalarına ilgi yoğundu.

Kutlamalara Afyon Kocatepe Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Şahabettin Yiğitbaşı, Bolvadin belediye başkanı Fatih Kayacan, Bolvadin MYO kurucu müdürü Basri Kabasoy, emekli müdürlerimiz H.Hüseyin Dolamaç, Fevzi Gümüş, emekli öğretim elemanlarımız Osman Göker, Emin Ekim, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Dayı, Bolvadin Kent Konseyi üyeleri Mustafa Karaer, Mahmut Karaer ‘in yanı sıra Bolvadin MYO mezunu yüzlerce kişi katılım sağladı.

Açılış konuşmasında söz alan Bolvadin Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cantürk Kayahan, 2018 yılı mezunlarıyla birlikte yaklaşık 19.000 mezuna ulaştıklarını, 1977-78 eğitim döneminden itibaren 2018 yılına kadar çok farklı bölüm ve programlarda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüklerini belirtti. Bunun yanında Kırkgöz Kampüsünün fiziki olarak önemli bir dönüşüm geçirdiğini ve öğrenci odaklı bir kampüs haline geldiğini açıkladı. Bu dönüşümde özellikle AKÜ Kurucu Rektörü Prof.Dr. Şahabettin Yiğitbaşı ve Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa Solak’ın katkılarının önemine dikkat çekti. İlave olarak Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin fakülte öğrencilerine göre sosyal açıdan daha girişimci olduklarının altına çizen Doç.Dr. Kayahan, yıllardır öğrencileriyle iletişimlerini sürdüklerini ve Bolvadin MYO ailesi olarak akademisyen-öğrenci ve idari personel uyumunun örnek bir dayanışma sergilediğini ve okulun marka değerini artırdığını dile getirdi. Geleceğin mesleki eğitimde olduğunu belirten Doç.Dr. Kayahan, mezunlarımızın da katkılarıyla eğitim faaliyetlerine devam edeceklerini ve öğrenmeyi tüm öğrencilerimiz açısından “yaşam boyu öğrenme” felsefesinde uygulamayı düşündüklerini belirtti.

Kırkgöz Kampüsü Spor Kompleksinde gerçekleştirilen kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu. HOYEK halk oyunları ekibinin dans gösterileri ile başlayan program “Firigya Tosun Paşa” adlı müzikli dans gösterisi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencilerinin müzik dinletisi ile devam etti. Birbirinden ilginç oyunlarla renklenen programda mezun öğrencilerle bul getir oyunu, evet-hayır oyunu, yavaş bisiklet sürme yarışı, online bilgi yarışması gibi aktiviteler gerçekleştirildi.
Program boyunca mezuniyet pilavı, Bolvadin ile özdeşleşen bükme ve çeşitli ikramlar yapıldı.

Oyunlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve katılımcılara teşekkür belgesi takdim edilmesi ile program sona erdi.

12 Mayıs 2018, Cumartesi 392 kez görüntülendi