5 Adet Bilgisayar Laboratuvarı
Çağrı Merkezi Laboratuvarı
Donanım Laboratuvarı
Her laboratuvarda son model PC’ler
Her laboratuvarda yaklaşık 30’ar adet PC(Ortalama Her Öğrenciye Bir Bilgisayar)
Donanım, hariç diğer laboratuvarlardaki tüm PC’ler yüksek hızda DSL İnternet bağlantısına sahiptir.
Öğrencilerimizin internetten araştırma yapabilmeleri için laboratuvarlarımızı kullanabilmektedirler.
Laboratuvarlar da Projeksiyon cihazı ve Sınıf Yönetin Programı ile daha görsel ve akılda kalıcı anlatımlar gerçekleştilir.
PLC(Program Logic Control) Laboratuvarı
6 Adet PC – 6 Adet PLC Cihazı
Bu laboratuvarda Elektrik Bölümü öğrencileri PC’lerdeki program aracılığıyla PLC cihazlar yönlendirilerek Otomasyon sistemlerinin kurulması uygulamalı olarak gösterilmektedir.
Büro Yönetimi Laboratuvarları
Fotokopi Cihazı – Video Labs Cihazı – Episkopi CihazıRico Cihazı – Fax Cihazı – Santral – Telefonlar – Dosyalama
Bu laboratuvarlarda Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü öğrencileri büro cihazlarının kullanımı, dosyalama, arşivleme v.b. konularda uygulamalı olarak ders işlemektedirler.
Gıda Teknolojisi Laboratuvarı
Bu laboratuvar son teknoloji cihazlarla donatılmış ve Gıda Teknolojisi bölümü öğrencilerinin kullanımına hazır hale getirilmiştir.
Makina Atölyesi
Bu atölyede Makina bölümü öğrencileri çeşitli makinaları kullanarak makina parçası v.b. şeyleri uygulamalı olarak üretebilmektedirler.
İnşaat Atölyesi
Bu atölyede İnşaat bölümü öğrencileri çeşitli alet edevatları kullanarak küçük çaplı inşaatlar v.b. yapıları uygulamalı olarak yapabilmektedirler.
Mobilya ve Dekorasyon Atölyesi
Bu atölyede Mobilya ve Dekorasyon bölümü öğrencileri çeşitli makina ve aletleri kullanarak çeşitli tip ve boyutta mobilya, sıra v.b. ürünleri uygulamalı olarak üretebilmektedirler.
Doğal Gaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojileri Atölyesi
Bu atölyede Doğal Gaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi bölümü örencileri uygulamalı olarak Doğal Gaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat projelerini gerçekleştirmektedir.
12 Kasım 2015, Perşembe 3563 kez görüntülendi