25-29 Haziran 2018 tarihleri arasında Bolvadin Meslek Yüksekokulunun da proje partneri olduğu “UPraising VET skills for innovation in European electrotechnical sector (WirelessUp!) / Avrupa elektroteknik sektöründe yenilik için Mesleki Eğitim ve Öğretim becerilerinin artırılması (WirelessUp)!” “isimli Avrupa birliği projesinin “Eğitimcilerin Eğitimi” konulu toplantısı Çek Cumhuriyetinin Prag Şehrinde  Střední smíchovská průmyslová škola (SSPŠ) teknik okulunun ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplantıya Afyon Kocatepe Üniversitesi adına Proje Koordinatörü Doç. Dr. Cantürk KAYAHAN, Proje Koordinatör yardımcısı Arş. Gör. Fatih BIYIKLI ile okulumuzun çeşitli birimlerinde sensör ve bilgi teknolojileri alanında çalışan Öğr. Gör. Fevzi ÖZEK, Arş. Gör. Tolga ÖZER, Arş. Gör. Melik ÖZÇATAL ve Arş. Gör. Fatih SERTTAŞ katılım göstermişlerdir.

Projenin ilk fazının yürütücülüğünü üstlenen Bolvadin Meslek Yüksekokulunun “Mesleki ve Teknik Eğitimde ülkelerin mevcut durumu ve öneriler” isimli proje ara raporu başarıyla sunulmuş ve sonraki fazlarda teknik eğitim modüllerinin oluşturulması için altyapı hazırlanmıştır.

Eğitimcilerimiz Öğr. Gör. Fevzi ÖZEK, Arş. Gör. Tolga ÖZER, Arş. Gör. Melik ÖZÇATAL ve Arş. Gör. Fatih SERTTAŞ 3 günlük sensör ve otomasyon teknolojileri alanında uygulamalı eğitim sonunda yapılan sınavları başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almışlardır.

29 Haziran 2018, Cuma 235 kez görüntülendi