AKÜ Bolvadin Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri Afyon Sigorta Acenteleri Derneği’nin (AFSAD) davetiyle Türk Sigortacılığının otoriteleriyle bir araya geldi. AFSAD ve Dinar Ticaret Odası tarafından “Sigortacılık Sektöründe Konuşulmayanları Konuşuyoruz” isimli etkinlik 5 Ekim 2019 tarihinde Budan Termal Otelde gerçekleştir. Programa; Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Levent Korkut, Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu ve Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Halil Alaeddinoğlu panalist olarak katıldı.

Panalistler; 10 Nisan 2019’da Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Tarafından açıklanan Yeni Ekonomik Program (YEP) kapsamında kurulması planlanan Sigorta Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SDDK) ile ilgili çalışmaları, sigortacılık sektörünün, sigorta acentelerinin ve sigortacılıkla ilgili bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin sorunları, beklentileri ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi ve görüşlerini anlattı. Program konuşmacılara teşekkür plaketlerinin takdimi ile sona erdi.   Öğrencilerimiz etkinlikte sigorta sektörünün otoriteleriyle tanışma, fikir alışverişinde bulunma ve tecrübelerden faydalanma imkanları buldular.

Panalistlerin yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigortacılık Müdürlüğü Yetkilileri, AFSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Üyeleri ve Afyonkarahisar İl Delegeleri, Afyonkarahisar, İstanbul, Antalya, Uşak, Isparta ve Eskişehir’den gelen Sigorta Acenteleri,  Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Öğr. Gör. Doğan ÖZTÜRK, Öğr. Gör. Murat Gür, Öğr. Gör. Hasan Basri İPEK ve Bölüm Öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü olarak “Sigorta Sektöründe Konuşulmayanları Konuşuyoruz” isimli programa davet eden AFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Bekir ÖZERDEM ve Yönetim Kurulu Üyelerine, etkinliğe katılmamızda emeği geçen Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şuayip ÖZDEMİR ve Bolvadin Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Ciğerci hocalarımıza teşekkür ederiz.

 

05 Ekim 2019, Cumartesi 286 kez görüntülendi