Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) 30.yılı kutlamaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 30.yılında Üniversitemizin Bolvadin’de Dünü ve Bugünü Paneli gerçekleştirildi. Programın panel moderatörlüğünü Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ gerçekleştirirken, eski belediye başkanı ve milletvekili Ethem KELEKÇİ, mimar Şerafettin GÜRLEK, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa FİŞNE, Bolvadin Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Hakkı CİĞERCİ ise panelist olarak söz aldılar. Panelde Bolvadin Meslek Yüksekokulu ve Bolvadin Uygulamalı Bilimler fakültesinin ve yüksekokul kampüsünün kuruluşundan bu zamana kadar geçen süreç, günümüzdeki durumu, karşılaşılan zorluklar, başarılar ve yatırımlar hakkında değerlendirmeler ve anılar paylaşıldı..

Katılımın yoğun olduğu programa Bolvadin Cumhuriyet Başsavcısı Nuh Mete Hatipoğlu, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uğur Fidan, Bolvadin Müftüsü İbrahim Kacaroğlu, BOLDAV Vakfı Başkanı Hasan Doğruyol il protokolü, panel konuşmacıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panel Moderatörü Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ “Üniversitemiz 30 yılını büyük bir gururla kutlamaktadır, aslında kuruluşuna gittiğimizde o dönemde Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne bağlı olarak kurulan Afyonkarahisar Maliye Muhasebe Yüksekokulunun açıldığı 1974 yılına dayanmaktadır. Afyonkarahisar Meslek Yüksekokulu ile Bolvadin Meslek Yüksekokulu da kuruluşları sırasında Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne bağlanmıştır. Bu bağlamda bünyemizden yeni üniversiteler de kurulması sağlanmıştır. Bolvadin Meslek Yüksekokulumuz da yıllardır başarılı bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kampüs olarak Türkiye’nin en büyük yüksekokul kampüslerinden birisi olan Kırkgöz Kampüsü şuan 2 yüksekokul ve 1 fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite üst yönetimi olarak tüm birimlerimizde eğitimin, bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyetlerin daha da geliştirilmesi için durmadan çalışmaktayız. Bu bağlamda kampüsümüzün ve yüksekokulumuzun kurulmasında dününden başlayarak bugüne kadar geldiği süreçle ilgili değerli panelistlerimizle önemli paylaşımlarımız olacaktır. Kendilerine üniversitemiz adına teşekkür ediyorum” dedi

Diğer Panelistler de ortak bir paydada açıklamalarına devam ederek Bolvadin Meslek yüksekokulu bu değerli kişiler öncülüğünde çok büyük bir mücadele ve emekle kurulduğunu, çalışmaların yapıldığı dönemde birçok önemli isim bu sürecin bir parçası olduğunu anlattılar. Özellikle Prof. Dr. Şahabettin YİĞİTBAŞI’nın kurucu rektör görevinde o günden bugüne kadar desteğini hiç esirgemediğini anlatıp kendisine de gıyabında teşekkür ettiler. “Bu başarı sadece bizim değil o dönem emek veren tüm ekip arkadaşlarımızın ortak başarısıdır. Bugünkü geldiği konumda da bu emeklerin karşılığını almış olmak ve üniversitemizin Afyon’a olan katkısını görmek bizleri mutlu etmektedir” dediler.

Etkinlik Bolvadin Meslek Yüksekokulu ve Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi yöneticileri tarafından yapılan günümüzdeki gelinen noktayı ifade eden sunumlarla tamamlandı.

09 Kasım 2022, Çarşamba 126 kez görüntülendi